Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zgwałcenia kobiety w kościele zatrzymany

Data publikacji 19.08.2015

Policjanci z Leszna zatrzymali nieletniego, podejrzanego o zgwałcenie kobiety w jednym z leszczyńskich kościołów. Do zdarzenia doszło 15 sierpnia br. w centrum miasta. Zatrzymany to 15-letni mieszkaniec Leszna, wcześniej notowany za czyny karalne, także seksualne.

Zaledwie kilka dni zajęło policjantom zatrzymanie sprawcy zgwałcenia kobiety. Do zdarzenia doszło 15 sierpnia br. w jednym z leszczyńskich kościołów. Do przebywającej w kościele kobiety podszedł młody chłopak, który używając siły zgwałcił ją, a następnie ukradł pieniądze.

Policjanci natychmiast zajęli się ustaleniem kim był napastnik. W sprawę zostali zaangażowani eksperci kryminalistyki KWP w Poznaniu. Został przygotowany portret pamięciowy podejrzanego. Policjanci z Leszna zabezpieczyli nagrania z monitoringu, chodzili po ulicach, rozmawiali z mieszkańcami, pokazując portret poszukiwanego.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Lesznie sprawdzali także wszystkie informacje napływające od mieszkańców i przeglądali policyjne bazy danych. Na tej podstawie wytypowali podejrzanego, który wyglądem odpowiadał rysopisowi podanemu przez pokrzywdzoną.

Jak się okazało zatrzymany i przywieziony do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie nastolatek był w przeszłości notowany za przestępstwo o charakterze seksualnym. Sąd rodzinny w Lesznie stwierdził demoralizację i umieścił wówczas nieletniego w ośrodku wychowawczym.

Zatrzymany przez policjantów nieletni przebywa obecnie w Policyjnej Izbie Dziecka. Policjanci, którzy zajmują się sprawą przekażą materiały do sądu rodzinnego i nieletnich w Lesznie z wnioskiem o umieszczenia podejrzanego w schronisku dla nieletnich.

W opinii policjantów zatrzymany nastolatek powinien odpowiadać za swoje czyny tak jak osoba dorosła ponieważ ma skończone 15 lat, a czyny których się dopuścił kwalifikują się do tej procedury. W takiej sytuacji grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / dpb)

Film Sprawca zgwałcenia kobiety w kościele zatrzymany

Opis filmu: gwałt w kościele, nieletni zatrzymany, gwałt

Pobierz plik Sprawca zgwałcenia kobiety w kościele zatrzymany (format mp4 - rozmiar 477.14 KB)

Powrót na górę strony