Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza handlująca narkotykami i dopalaczami

Data publikacji 20.08.2015

Dąbrowscy policjanci rozbili grupę przestępczą trudniącą się handlem narkotykami i dopalaczami. Zatrzymanych zostało 15 osób powiązanych z narkotykowym procederem. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty. Jak ustalili policjanci, oprócz handlu narkotykami osoby te mają na swoim koncie także kradzieże mienia. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed dąbrowskim sądem.

W ostatnich dniach dąbrowscy kryminalni dokonali rozbicia kolejnej grupy przestępczej trudniącej się nielegalnym handlem narkotykami na terenie powiatów dąbrowskiego i tarnowskiego. W trakcie wykonywanych czynności policjanci zatrzymali łącznie 15 osób zamieszkałych na terenie powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego w wieku 15-31 lat, w tym 4 nieletnich, mających związek z narkotykowym procederem. Jeden z zatrzymanych zaopatrywał w narkotyki zainteresowanych na bieżąco co najmniej od stycznia 2013 roku.

Do sprawy zabezpieczono kilkadziesiąt gram suszu ziela konopi indyjskich oraz biały proszek, który jest prawdopodobnie jednym z rodzajów dopalaczy. Jak się okazało, oprócz przestępstw narkotykowych zatrzymani dokonywali na terenie obu powiatów przestępstw przeciwko mieniu, takich jak kradzieże czy uszkodzenia mienia. Skradziony sprzęt AGD oraz RTV o wartości kilku tys. zł został przez policjantów odzyskany. Natomiast podczas przeszukania jednej z posesji na terenie powiatu tarnowskiego policjanci ujawnili plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono 27 sztuk donic z krzewami konopi indyjskich, które były hodowane w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu w piwnicy. W pomieszczeniu znajdowały się również sprzęt do rozdrabniania ziela konopi, słoje z liśćmi konopi oraz katalogi tych roślin. 

Zatrzymany 20-letni diler odpowie za posiadanie narkotyków oraz handlowanie nimi. Odpowie również za kradzieże i uszkodzenie mienia. Za popełnione czyny grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 10 lat. Natomiast pozostałym zatrzymanym mężczyznom zostały przedstawione zarzuty m.in. uprawy konopi indyjskich, wielokrotnego posiadania oraz udzielania narkotyków w postaci ziela konopi indyjskich, również małoletnim. Ponadto zarzuty dotyczą przestępstw przeciwko mieniu tj. kradzieży z włamaniem, kradzieży mienia oraz uszkodzeń mienia. Za popełnione czyny grozi podejrzanym kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

O ich dalszym losie zdecyduje dąbrowski sąd. Natomiast czterej nieletni mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

(KWP Kraków / mb)

Powrót na górę strony