Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował z pożaru mężczyznę

Data publikacji 20.08.2015

Natychmiast zareagował, kiedy zauważył palący się dom. Kilkakrotnie wbiegał do środka i uratował z płomieni jedną osobę. Policjant przebywający na urlopie pospieszył z pomocą rodzinie dotkniętej pożarem.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia br. w Obornikach. Pożar ogarnął dom zamieszkany przez sześcioosobową rodzinę. Większość mieszkańców zdążyła opuścić budynek. Wewnątrz pozostał tylko jeden z nich.

Korzystający z uroków urlopu st. sierż. Patryk Pagel, policjant służący w Komisariacie Policji w Murowanej Goślinie, przechodził obok palącego się budynku. Gdy usłyszał, że w środku jest osoba potrzebująca pomocy, bez wahania wbiegł do palącego się domu i wyprowadził stamtąd mężczyznę.

Funkcjonariusz jeszcze dwukrotnie wbiegał do ogarniętego płomieniami budynku, bo zdezorientowani i przerażeni mieszkańcy domu nie potrafili jednoznacznie stwierdzić, czy w pożarze nikt nie pozostał. Na szczęście wszyscy opuścili już budynek. Kilka minut później do gaszenia pożaru przystąpiły załogi Straży Pożarnej.

St. sierż. Patryk Pagel ma 27 lat, jest funkcjonariuszem Policji od 2007 roku. Obecnie służy w Komisariacie Policji w Murowanej Goślinie. Jest żonaty, ma dwóch synów. Swoją postawą i poświęceniem udowodnił, że policjanci służą społeczeństwu nie tylko wtedy, gdy wykonują swoje obowiązki. Są gotowi nieść pomoc zawsze, nawet z narażeniem własnego życia i zdrowia, wszędzie tam, gdzie są potrzebni.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony