Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Determinacja policjantów pomogła ocalić życie 36-latka

Data publikacji 21.08.2015

Kolejny raz policjanci z Pragi Północ udowodnili, że wartością nadrzędną jest dla nich życie i zdrowie innych osób. Ich determinacja podczas interwencji pomogła uratować 36-letniego mężczyznę. Nie trudno sobie wyobrazić, jak potoczyłby się los mężczyzny, gdyby nie szybka reakcja funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w weekend. Na numer alarmowy zatelefonował mężczyzna i oświadczył, że jest w warsztacie samochodowym i zamierza odebrać sobie życie. Policjanci natychmiast zostali wysłani pod wskazany adres. Na miejscu konieczna była pomoc straży pożarnej, która umożliwiła policjantom wejście na teren posesji.

Funkcjonariusze ostrożnie podeszli do garażu. Przez okienko w drzwiach zauważyli mężczyznę stojącego przy motocyklu z uruchomionym silnikiem. Policjanci próbowali namówić mężczyznę do opuszczenia pomieszczenia. Ten jednak nie chciał otworzyć garażu. Ponieważ w garażu widoczne było duże stężenie spalin, strażacy zdecydowali się na wybicie szyby w drzwiach, aby umożliwić dostęp świeżego powietrza.

Funkcjonariusze cały czas starali się odwieść mężczyznę od jego postanowienia. W odpowiedniej chwili st. sierż. Dariusz Fotek oraz sierż.szt. Dominik Kasoń przez wybite okno dostali się do środka, a następnie wynieśli 36-latka z garażu. Załoga pogotowia natychmiast przewiozła mężczyznę do jednego z warszawskich szpitali.

Szybka reakcja policjantów oraz determinacja w ich działaniu pomogły w ocaleniu 36-latka. Funkcjonariusze nie zawahali się ani chwili, aby ratować jego życie.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony