Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli i uratowali mężczyznę

Data publikacji 21.08.2015

Szybka, zdecydowana i profesjonalna reakcja obornickich policjantów przyczyniła się do uratowania 34-letniego mieszkańca Swarzędza. Mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze w odpowiednio poprowadzonej rozmowie ustalili, gdzie może on się znajdować. Następnie odnaleźli desperata w lesie i udaremnili próbę samobójczą.

Do zdarzenia doszło 17 sierpnia br. około godz. 19.30. Dyżurny obornickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast podjęli działania. Chwilę później na telefon alarmowy 997 zadzwonił desperat mówiąc dyżurnemu jednostki, że chce odebrać sobie życie.

Oficer dyżurny umiejętnie podtrzymywał konwersację z niedoszłym samobójcą, natomiast drugi z dyżurnych prowadził czynności związane z akcją poszukiwawczą. Podczas rozmowy z 34-latkiem dyżurny ustalił miejsce, z którego nawiązano połączenie. Po ustaleniu obszaru, gdzie może przebywać desperat dyżurny jednostki skierował w to miejsce patrole policyjne.

Półprzytomnego mężczyznę odnaleźli policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach Wlkp. 34-latek siedział w samochodzie zaparkowanym w lesie pod Obornikami. Mężczyzna próbował odebrać sobie życie poprzez zatrucie się oparami, które wydobywały się z tłumika samochodu. Ponadto mężczyzna wcześniej zażył tabletki, które popił alkoholem.

Stróże prawa wyciągnęli półprzytomnego mężczyznę z samochodu i udzielili mu pierwszej pomocy. Następnie wezwali karetkę pogotowia i przekazali mężczyznę pod opiekę ratowników medycznych.

(KWP w Poznaniu / mk)

Powrót na górę strony