Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na „pace” ciężarowej izotermy wiózł 18 osób

Data publikacji 21.08.2015

Policjanci z nakielskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 55-letniemu kierowcy ciężarowej chłodni po tym, jak w trakcie kontroli auta okazało się, że w części ładunkowej przewoził 18 pasażerów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Kilka dni temu nakielska policja otrzymała sygnał, że po terenie gminy Mrocza jeździ dostawczy MAN z chłodnią i w części ładunkowej auta przewozi ludzi na teren województwa wielkopolskiego, do pracy przy zbiorze owoców. 

Dzisiaj (21.08.15) od 3.00 w nocy policjanci z nakielskiej „drogówki” patrolowali podmroteckie miejscowości, zwracając szczególną uwagę na wszystkie pojazdy ciężarowe. O godzinie 4.15, w miejscowości Izabela, funkcjonariusze zauważyli MAN-a - izotermę i zatrzymali auto do kontroli. 

Z tzw. "paki" wyraźnie słychać było rozmowy, dlatego policjanci polecili kierowcy, aby otworzył część ładunkową auta. Ku zaskoczeniu mundurowych wewnątrz, na stojących na podłodze drewnianych skrzynkach, podróżowało 18 osób. Na szczęście nie doszło do tragedii. Pasażerowie MAN-a w dalszą podróż udali się autami dostosowanymi do przewozu osób.

Policjanci od razu odebrali kierowcy prawo jazdy. Dokument ten trafi do starostwa powiatowego z wnioskiem o wydanie decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami dla kierowcy na okres 3 miesięcy, gdyż tak stanowią obowiązujące przepisy.

To jednak nie wszystko. W sprawie przeprowadzone zostanie postępowanie wyjaśniające, które finał swój znajdzie w sądzie. 55-latek odpowie za przewóz osób pojazdem nieprzeznaczonym do tego celu oraz przewóz osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Kierowcy grozi kara grzywny do 3 tysięcy złotych lub kara nagany. 

(KWP Bydgoszcz / mb)

Film Na „pace” ciężarowej izotermy wiózł 18 osób

Pobierz plik Na „pace” ciężarowej izotermy wiózł 18 osób (format mp4 - rozmiar 5.62 MB)

Powrót na górę strony