Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o skimming zatrzymani

Data publikacji 24.08.2015

Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej trudniącej się skimmingiem. Funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia, które miały posłużyć do odczytania danych z kart płatniczych oraz kodów PIN. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymani mogli działać na terenie Polski i Europy. Obaj zatrzymani, decyzją sądu, zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami w formie skimmingu. Policjanci mając informację o tym, że na bankomacie założone zostały urządzenia do kopiowania zawartości danych z kart płatniczych podjęli natychmiast działania. Funkcjonariusze szybko ustalili miejsce pobytu podejrzanych. Do zatrzymania doszło w weekend na terenie Wrocławia. Okazali się nimi dwaj obywatele Rumunii w wieku 32 i 39 lat.

Podczas prowadzonych działań policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, urządzenia do odczytywania danych tzw. skimmery oraz mikrokamery. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymani mogli działać na terenie Polski i Europy. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty przygotowania do nielegalnego pozyskania danych z kart płatniczych i kodów PIN klientów banku.  Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Podejrzani o skimming zatrzymani
  • Podejrzani o skimming zatrzymani
  • Podejrzani o skimming zatrzymani

Film Podejrzani o skimming zatrzymani

Pobierz plik Podejrzani o skimming zatrzymani (format mp4 - rozmiar 21.59 MB)

Powrót na górę strony