Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za wymuszenie rozbójnicze

Data publikacji 24.08.2015

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem młodym gorzowianom, którzy w miniony piątek próbowali wymusić 12 tysięcy złotych od 29-latka. Sprawne i bezpieczne przeprowadzenie policyjnej akcji zagwarantowali policyjni antyterroryści, którzy zatrzymali napastników.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek (21 sierpnia br.) w Gorzowie Wlkp. W samo południe do garaży zlokalizowanych w rejonie ul. Kombatantów i Szarych Szeregów przybyło trzech młodych mężczyzn w wieku 25, 23 oraz 19 lat. Na miejscu najstarszy z nich zaczął grozić pokrzywdzonemu utratą życia, gdy ten nie wywiąże się z przekazania 12 tysięcy złotych. Samo przekazanie gotówki miało nastąpić jeszcze tego samego dnia o godzinie 20.00. Jednak dwie godziny przed umówionym spotkaniem pokrzywdzony zaalarmował gorzowskich stróżów prawa, dokładnie relacjonując im intencje swoich przyszłych oprawców. Był to czas intensywnej pracy policjantów z Gorzowa. Ich działania zostały wsparte przez antyterrorystów, którzy w tego typu zdarzeniach sprawdzają się znakomicie. Tak było i tym razem.

Tuż po godzinie 20.00, kiedy młodzi mężczyźni spotkali się z pokrzywdzonym chcąc uzyskać zażądaną wcześniej gotówkę, do akcji wkroczyli policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Zaskoczeni takim obrotem sprawy byli bezradni. Jeden z nich jeszcze próbował ucieczki, ale bezkutecznie.

Zatrzymani gorzowianie usłyszeli zarzuty związane z usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego, którego dokonali wspólnie i w porozumieniu. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Cała trójka będzie musiała dwa razy w tygodniu w ramach dozoru zgłaszać się na Policję. Najstarszy z nich będzie musiał zapłacić 8 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Art. 282 Kodeksu Karnego

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przemocą, groźbą zamachu na życie lub zdrowie albo gwałtownego zamachu na mienie, doprowadza inną osobę do rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym albo do zaprzestania działalności gospodarczej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony