Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 25.08.2015

Błyskawiczna reakcja oficera dyżurnego piaseczyńskiej komendy i jego zastępcy prawdopodobnie uratowała życie 34-latkowi. Mężczyzna telefonicznie powiadomił swoją rodzinę, że zamierza targnąć się na swoje życie. Zaniepokojeni bliscy powiadomili policję. Szybka reakcja mundurowych sprawiła, że mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Tego dnia służbę na stanowisku kierowania w piaseczyńskiej komendzie pełnili aspirant sztabowy Marek Bryciński i aspirant Jacek Konopko, doświadczeni policjanci, którzy z poświęceniem i zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki służbowe.

Około 16:50 do policjantów dotarła informacja o tym, że zagrożone jest ludzkie życie. Z treści informacji przekazanej przez zaniepokojoną rodzinę wynikało, że mężczyzna powiadomił ich, że zamierza odebrać sobie życie i udał się w rejon Zalesia Górnego nad jezioro. Policjanci bez chwili zastanowienia uruchomili policyjne systemy, a w rejon Zalesia Górnego skierowali patrolowe załogi. Od szybkiej reakcji mundurowych zależało życie człowieka. Zebrane informacje o 34-latku natychmiast przekazano wszystkim patrolom zaangażowanym w poszukiwania mężczyzny.

Po chwili jedna z załóg zlokalizowała mężczyznę na wysepce akwenu wodnego na terenie Zalesia Górnego. Policjanci podjęli z nim negocjacje. Na miejsce niezwłocznie została skierowana Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe. Doświadczenie i zaangażowanie policjantów ze stanowiska kierowania piaseczyńskiej komendy oraz wszystkich służb biorących udział w akcji sprawiło, że mężczyzna znajduje się pod opieką lekarzy.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony