Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki warte 250 tys. zł

Data publikacji 25.08.2015

Policjanci z Kalisza zatrzymali kobietę podejrzaną o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podczas realizacji sprawy zabezpieczyli środki odurzające o szacunkowej wartości 250 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Kaliszu zatrzymali kobietę podejrzaną o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz środków zastępczych z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu. 17 sierpnia br. na terenie jednej z posesji w gminie Opatówek policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy haszyszu, 50 gramów marihuany, blisko pół kilograma meta-amfetaminy oraz 200 sztuk gotowych do sprzedaży dopalaczy, a także 5,5 kilograma półproduktów chemicznych służących do wyrobu środków zastępczych. Łączna wartość zabezpieczonych środków to blisko 250 tys. złotych.

Ponadto policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli sprzęt do porcjowania oraz pakowania gotowych wyrobów - "talizamnów". Na terenie posesji znaleziono m.in. wagi, służącą do pakowania, folię aluminiową oraz zgrzewarki. W sprawie dokonano tymczasowego zajęcia mienia na kwotę 330 tys. złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali właściciela posesji oraz 29-letnią kobietę, która jak wynika ze wstępnych ustaleń, miała związek z handlem narkotykami oraz produkcją dopalaczy. Ostatecznie to właśnie ona usłyszała zarzuty.

Śledczy kaliskiej jednostki przedstawili 29-latce zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz środków zastępczych z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu. Kryminalni nie wykluczają dalszych zatrzymań. Zatrzymanej za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • zabezpieczone pieniądze i wagi
  • policjant ze zgrzewarką
  • policjant z zabezpieczonymi przedmiotami
  • policjant z dopalaczami
  • kartony z zabezpieczonymi dopalaczami

Film Policjanci zabezpieczyli narkotyki warte 250 tys. zł

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli narkotyki warte 250 tys. zł (format mp4 - rozmiar 6.14 MB)

Powrót na górę strony