Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane uprawnienia drogowym piratom

Data publikacji 25.08.2015

Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej trzy pojazdy, których kierowcy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Według obowiązujących przepisów, mundurowi odebrali kierującym prawo jazdy na okres trzech miesięcy. To kolejne takie przypadki na terenie powiatu ostrowskiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy 22 sierpnia br. zatrzymali trzem kierującym prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Kierowcy ci przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policjanci patrolujący drogę w miejscowości Jaskółki zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen Sharan. Pomiar prędkości wskazał, że kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 110 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość w tym miejscu to 50 km/h. 41-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego przekroczył zatem dozwoloną prędkość o 60 km/h.

Kilka godzin później w miejscowości Głogowa został zatrzymany kolejny kierujący, który nie zastosował się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Mundurowi za pomocą wideorejestratora sprawdzili z jaką faktycznie prędkością jechał kierujący. Urządzenie pomiarowe wykazało, że kierowca miał na liczniku ponad 102 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21- letni kierowca osobowego BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

Natomiast, ok. godziny 23:05 w Parczewie policjanci zatrzymali motocykl, którego 24-letni kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość w tym miejscu to 60 km/h.

Zgodnie z obowiązującym prawem, policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania na okres 3 miesiący. Jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka" bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Zatrzymane uprawnienia drogowym piratom

Pobierz plik Zatrzymane uprawnienia drogowym piratom (format mp4 - rozmiar 12.43 MB)

Powrót na górę strony