Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna w tym roku zbiórka krwi zakończona

Data publikacji 25.08.2015

Kolejna zbiórka krwi w tym roku ramach akcji „Życiodajny krwioobieg" wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy zakończona. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Podczas tej zbiórki zebrano ponad 13 litrów krwi. Policjanci i pracownicy policji oddają krew już od 12 lat.

Jak zawsze zbiórka krwi zaczęło się po godz. 9:00. Do dyspozycji wszystkich chętnych był ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jako pierwsi krew oddali Przewodniczący NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu Rafał Kruk oraz jego zastępca Robert Król oraz Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu.

Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. K. Vietha w Radomiu stawili się również funkcjonariusze operacyjni, a także mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu oraz liczne grono pracowników cywilnych.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w Policji to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Kolejna w tym roku zbiórka krwi zakończona
  • Kolejna w tym roku zbiórka krwi zakończona
  • Kolejna w tym roku zbiórka krwi zakończona
  • Kolejna w tym roku zbiórka krwi zakończona
  • Kolejna w tym roku zbiórka krwi zakończona
Powrót na górę strony