Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli nielegalny towar

Data publikacji 25.08.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 31 – letniego handlowca podejrzanego o sprzedaż wyrobów tytoniowych i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. W trakcie akcji funkcjonariusze przejęli blisko 180 kartonów papierosów, kilkanaście worków z krajanką tytoniową, kilka butelek alkoholu nieznanego pochodzenia oraz pieniądze.

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej  ustalili, że  31– latek, zajmujący jedno ze stoisk na targowisku miejskim, oprócz legalnej działalności handluje również papierosami i tytoniem niewiadomego pochodzenia.

W niedzielne przedpołudnie funkcjonariusze z bliska przyjrzeli się jego obu działalnościom najpierw zlokalizowali jego legalne stoisko, a następnie ustalili, że papierosy, tytoń i alkohol znajdują się w dwóch samochodach, więc przystąpili do zatrzymania mężczyzny i przeszukania pojazdów. 

Podczas czynności funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 180 kartonów paczek papierosów różnych marek bez znaków akcyzy, kilkanaście kilogramów  nielegalnego tytoniu, dwie plastikowe butelki z alkoholem nieznanego pochodzenia, a także ukryte w różnych schowkach paczuszki z pieniędzmi w kwocie 7 tysięcy złotych, pochodzącymi najprawdopodobniej z obrotu nielegalnym towarem.

Funkcjonariusze oszacowali, że mężczyzna wprowadzając do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe i spirytusowe mógł narazić Skarb Państwa na kilkudziesięciotysięczne straty, za co grozi mu grzywna oraz  przepadek zabezpieczonego mienia.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony