Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za udzielanie dopalaczy

Data publikacji 26.08.2015

Najbliższe 3 miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 19 – latek, który przed kilkoma dniami udzielił swym kolegom środków odurzających nieznanego pochodzenia – najprawdopodobniej tzw. dopalaczy. Nieletni po zażyciu tych substancji trafili do szpitala.

Przed kilkoma dniami siedlecka komenda została powiadomiona, że na Szpitalny Oddziała Ratunkowy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach przewieziono trzech młodych chłopców w wieku 14, 15 i 17 lat z objawami zatrucia nieznaną substancją. Wykonane w szpitalu badania wykazały, że pacjenci mieli wcześniej kontakt z substancją w skład której wchodziły pochodne marihuany i haszyszu.

Przeprowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły na ustalenie, że wszyscy oni byli uczestnikami obozu sportowego w podnoszeniu ciężarów zorganizowanego w Siedlcach. Substancje nieznanego pochodzenia do palenia zaoferował im wieczorem w akademiku, w którym byli zakwaterowani, 19 – letni uczestnik tego samego obozu. Po jej zażyciu trójka chłopaków poczuła się źle i zgłosiła się do wychowawców, którzy niezwłocznie, gdy dowiedzieli się co jest przyczyną ich stanu zdrowia przewieźli ich do szpitala.

Dwóch z pacjentów opuściło szpital po udzieleniu im pomocy i przeprowadzeniu badań, natomiast trzeci z nich pozostał na obserwacji do rana dnia następnego. 19 – latek pochodzący z powiatu przasnyskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Sąd po zapoznaniu się z materiałami zgromadzonymi w tej sprawie zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące. Za czyn ten grozi mu obecnie kara od 2 do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony