Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym w areszcie

Data publikacji 26.08.2015

Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o śmiertelne pobicie. 28-letni Mateusz Ż. usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka. Za taki czyn grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Mokotowski sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Policjanci z Mokotowa zostali wezwani do jednego z mieszkań bloku przy Odyńca. Kiedy przyjechali na miejsce okazało się, że doszo tam do awantury i pobicia. Policjanci ustalili, że 5 osób wspólnie piło alkohol i w międzyczasie wywiązał się między nimi spór na tle finansowym w wyniku czego jeden z uczestników libacji został pobity. Funkcjonariusze w pokoju zastali leżącego zakrwawionego mężczyznę. Natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło go do szpitala. Policjanci zatrzymali pozostałą czwórkę uczestniczącą w imprezie i przewieźli do komendy.

Podczas przesłuchań dochodzeniowcy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ustalili, że mężczyzna został pobity przez 28-letniego Mateusza Ż. Funkcjonariusze ustalili, że Mateusz Ż. bił i kopał swoją ofiarę po całym ciele. Pobitego nie udało się uratować, ze względu na liczne obrażenia czaszki, klatki piersiowej i brzucha.

Zatrzymany 28-latek usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Mokotowski sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony