Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozprowadzali fałszywe banknoty 50 złotowe - już zostali aresztowani

Data publikacji 26.08.2015

Radomscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów 50 złotowych. Mężczyźni już zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia. Mundurowi szukają teraz kolejnych pokrzywdzonych.

Od lipca br. na terenie Radomia zaczęły pojawiać się podrabiane banknoty 50 złotowe. Najczęściej były one ujawniane w sklepach spożywczych, na stacjach benzynowych oraz u osób sprzedających warzywa na terenie osiedli Michałów i Akademickie.

Do wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu radomskiej komendy, do którego trafiła sprawa, cały czas zgłaszały się osoby pokrzywdzone. W sumie było ich kilka. Jak ustalili radomscy policjanci, banknoty do obiegu mieli wprowadzać młodzi mężczyźni. I rzeczywiście podejrzenia „operacyjnych” zostały potwierdzone. W ostatnim czasie zatrzymali oni czterech radomian (19-34 lata) podejrzanych o wprowadzenie do obiegu podrobionych banknotów.

Podrobione banknoty o nominale 50 zł miały dwa numery seryjne: GS 4393113 oraz HH 8594434. Osoby, które posiadają takie banknoty oraz padły ofiarami oszustów, proszone są o kontakt z KMP w Radomiu pod nr tel. 48 345 31 67 - wydział dw. z przestępczością przeciwko mieniu, pok. 227.

Zatrzymani mężczyźni zostali w miniony piątek tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu radomskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony