Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut za udawanie policjanta

Data publikacji 26.08.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach uzyskali informację, że w Kamionce mężczyzna ubrany w kamizelkę policyjną zatrzymuje samochody do kontroli drogowej. W jego domu funkcjonariusze zabezpieczyli różne przedmioty, w tym naboje i wiatrówki. Wczoraj 53-latek usłyszał zarzut podawania się za policjanta.

W połowie sierpnia policjanci z Wydziału Kryminalnego ropczyckiej komendy uzyskali informacje o mężczyźnie, który ubrany w kamizelkę z napisem "Policja", policyjną czapkę i z tarczą do zatrzymywania pojazdów, "kontroluje" kierowców jadących przez miejscowość Żdżary. 

Policjanci przystąpili do sprawdzenia tej informacji. Okazało się, że przebrany za policjanta mężczyzna zatrzymał samochód rozwożący pieczywo, kupił u kierowcy chleb i odszedł od samochodu. Funkcjonariusze ustalili, że fałszywym policjantem jest 53-letni mieszkaniec województwa śląskiego, emerytowany strażnik więzienny, który odpoczywa obecnie w Kamionce.

Podczas przeszukania jego domu policjanci zabezpieczyli kamizelkę z napisem "Policja", policyjne czapki, pałki, tarcze do zatrzymywania samochodów, kabury, różne naboje i wiatrówki. Policjanci sprawdzą czy mężczyzna mógł posiadać zabezpieczone przedmioty.

Wczoraj 53-latek usłyszał zarzut podawania się za policjanta. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do roku.

(KWP w Rzeszowie / mw)

 

  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony