Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusz uratował życie kobiecie

Data publikacji 26.08.2015

Podjęte przez dyżurnego Policji w Bolesławcu działania doprowadziły do uratowania kobiety, która, jak wynikało z przekazanych informacji, miała się okaleczyć. Funkcjonariusz skontaktował się i uspokoił całą w emocjach kobietę oraz ustalił miejsce w którym się znajdowała. Tam natychmiast skierował służby ratunkowe.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał informację telefoniczną od Straży Pożarnej o kobiecie, która dokonała samookaleczenia. Z przekazanych informacji wynikało, że dzwoniąca pocięła się i w trakcie rozmowy rozłączyła się. Pełniący w tym dniu służbę policjant od razu zadzwonił pod podany numer telefoniczny, gdzie usłyszał płaczący głos kobiety. Kobieta nie chciała podać, gdzie się obecnie znajduje. Oficer dyżurny w trakcie kilkunastominutowej rozmowy telefonicznej uspokoił ją oraz uzyskał informację o miejscu jej przebywania, gdzie natychmiast została skierowana załoga pogotowia ratunkowego oraz patrol Policji.

Dzięki szybkim działaniom policjanta udało się odnaleźć kobietę oraz uratować jej życie. Mieszkanka Bolesławca została zabrana do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony