Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Garażowa kontrabanda zlikwidowana

Data publikacji 26.08.2015

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli w jednym z garaży na terenie Piły blisko 2 tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wprowadzenie tak znacznej ilości tytoniu do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty blisko 1,5 miliona złotych. 29-letniemu mężczyźnie za popełniony czyn grozi kara nawet 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pilskiej komendy przeprowadzili działania na terenie kompleksów garaży znajdujących się na obrzeżach miasta. W jednym z nich funkcjonariusze znaleźli worki, w których znajdowała się krajanka tytoniowa. Podczas realizowanych czynności śledczy zauważyli również pojazd, w którym jak się okazało, ukryty był nielegalny towar.

Krajanka tytoniowa przechowywana była w workach, które mieściły po 20 kilogramów towaru. Łączna waga zabezpieczonego tytoniu wynosi 1,8 tony. Wprowadzenie tak znacznej ilości nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 1,5 miliona złotych.

W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili właściciela garażu, który prowadził przestępczy proceder. Zebrane dowody pozwoliły funkcjonariuszom na przedstawienie mu zarzutu za popełnione przestępstwo. 29-letni mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka kara grzywny.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Zabezpieczony nielegalny tytoń

Pobierz plik Zabezpieczony nielegalny tytoń (format mp4 - rozmiar 3.41 MB)

Powrót na górę strony