Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywali się za granicą i w Polsce - zatrzymano trzech poszukiwanych listami gończymi

Data publikacji 26.08.2015

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie w ciągu kilku ostatnich dni zrealizowali poszukiwania 3 przestępców, którzy nie stawili się do zakładów karnych. Poszukiwani listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania ukrywali się na terenie Polski i Niemiec. Granica, ani zerwanie przez poszukiwanych kontaktów z rodziną i znajomymi z regionu nie były dla policjantów z ZPC przeszkodą. Wszyscy trzej skazani już trafili do aresztów.

Ze Szczytna do Frankfurtu

27-letni Robert T. z powiatu szczycieńskiego od 2013 roku był poszukiwany 6 listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania przez sądy olsztyńskie i ze Szczytna. Mężczyzna ma na koncie 6 wyroków skazujących za kradzieże, włamania, uszkodzenie ciała przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, fałszowanie dokumentów. Jednak nie stawił się do odbycia kary w więzieniu.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie, kiedy w 2014 roku przejęli sprawę ustalili, że Robert T. ukrył się w Niemczech, we Frankfurcie nad Menem. Kryminalni skontaktowali się z komórką tamtejszej Policji realizującą poszukiwania, przekazali wszystkie informacje na temat 27-latka. Po kilku dniach mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta. W realizację była zaangażowana grupa antyterrorystów. Okazało się, że Robert T. był także sprawcą przestępstw na terenie Niemiec. Po wykonaniu z nim czynności w tych sprawach, został przetransportowany do Polski. W weekend trafił do aresztu w województwie dolnośląskim.

Życie we Wrocławiu, praca na budowie

Kolejny zatrzymany przez policjantów z ZPC Adam Ch. pochodzi z powiatu piskiego. Jednak 43-latek porzucił rodzinne strony, zerwał kontakty i wyjechał do Wrocławia. Powodem takiego postępowania była chęć ukrycia się przed wymiarem sprawiedliwości, który wydał za mężczyzną 2 listy gończe. Adam Ch. miał przez 1,5 roku siedzieć w więzieniu za kradzieże i włamania. 43-latek sądził, że pracując na budowie na Dolnym Śląsku skutecznie uniknie odpowiedzialności. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany w budynku, w którym się ukrywał, kiedy szedł wykonać poranną toaletę. Adam Ch. był kompletnie zaskoczony obecnością policjantów. Trafił do wrocławskiego aresztu.

Życiowa rewolucja na ul. Rewolucji

Wczoraj policjanci ZPC KWP w Olsztynie zrealizowali sprawę poszukiwań Krzysztofa K. Ten 28-latek z Ełku był poszukiwany listem gończym za kradzieże. Miał do odbycia karę ponad 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, że mężczyzna ukrył się w Łodzi. Tam ułożył sobie życie. Posługiwał się nawet danymi innego mężczyzny. Kryminalni zaskoczyli go w centrum Łodzi, na ul. Rewolucji 1905 roku. Krzysztof K. próbował wmówić, że jest kim innym, jednak wobec wiedzy policjantów skapitulował. Jeszcze wczoraj poszukiwany trafił do aresztu.

W tym roku policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zatrzymali 24 poszukiwanych, od początku istnienia tej komórki (2001 rok) zrealizowali ponad 400 spraw.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony