Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 26.08.2015

Wczoraj policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zatrzymali dwa prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Od chwili zatrzymania pierwszego do czasu zatrzymania drugiego dokumentu upłynęło niespełna pół godziny. Jest to już 51 prawo jazdy zatrzymane od chwili obowiązywania zmian w przepisach prawa o ruchu drogowym.

Policjanci ruchu drogowego, pełniący wczoraj służbę w gminie Stopnica, zwrócili uwagę na pojazd marki Audi. Zmierzyli prędkość osobówki i okazało się, że kierujący samochodem porusza się z prędkością 139 km/h. Pomiar został wykonany w obszarze zabudowanym, na drodze powiatowej. 41-letni mieszkaniec gminy Stopnica przekroczył prędkość o 89 km/h.  Mężczyźnie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali 500 zł mandatem i 10 punktami.

Nie minęło pół godziny, gdy policjanci w tej samej miejscowości zatrzymali kolejnego kierowcę do kontroli. W tym przypadku powodem również było przekroczenie prędkości. Kierujący osobowym volkswagenem poruszał się z prędkością 102 km/h w terenie zabudowanym. 43-letni kierujący przekroczył prędkość o 52 km/h. Za to wykroczenie policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali 400 zł mandatem i 10 punktami.

Jest to 51 prawo jazdy zatrzymane przez policjantów na terenie powiatu buskiego, od czasu obowiązywania zmian w przepisach.

Po raz kolejny przypominamy, że od 18  maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

(KWP Kielce / mb)

Film Kolejne zatrzymane prawa jazdy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejne zatrzymane prawa jazdy (format flv - rozmiar 1.21 MB)

Powrót na górę strony