Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże 8 skuterów i zabór 2 samochodów

Data publikacji 26.08.2015

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podejrzani są o przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawcy kradli głównie skutery. Jeden z nich stał na czatach, a drugi - po wyłamaniu blokady kierownicy - odpalał i odjeżdżał takim jednośladem. Zatrzymani mają w sumie na swoim koncie 8 kradzieży skuterów i dwa przestępstwa krótkotrwałego użycia samochodów. Teraz może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na terenie Dzierżoniowa, Bielawy i Piławy Górnej w czerwcu i sierpniu br. skradziono kilka motorowerów oraz dwa starsze samochody, które były porzucone w stanie uszkodzonym.

Policjanci ze służb kryminalnych ustalili, że z tymi przestępstwami mogą mieć związek dwaj bracia zamieszkali na terenie gminy Pieszyce. Jak się okazało, 19 i 24-latek nastawili się na kradzież motorowerów. Tych pojazdów w przeciągu dwóch miesięcy ukradli 8 sztuk. Jeden ze sprawców stał na czatach, a drugi po wyłamaniu blokady kierownicy odpalał i odjeżdżał. Skradzionymi motorowerami jeździli po polnych drogach, a następnie porzucali pojazdy w stanie uszkodzonym. W kilku ze skradzionych skuterów demontowali części, które sprzedawali w skupach złomu na terenie powiatu. Mężczyźni mają na koncie również kradzież i krótkotrwałe użycia dwóch samochodów osobowych, które porzucili w stanie uszkodzonym. Łączna wartość strat, jaka powstała w wyniku ich przestępczej działalności to, co najmniej 17 tys. zł.

Za kradzież i zabór pojazdów w celu krótkotrwałego użycia 19 i 24-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz uzupełnienia zarzutów i przedstawienia kolejnych.

(KWP Wrocław / mb)

  • kradziony skuter
  • kradziony skuter
Powrót na górę strony