Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stalker w areszcie

Data publikacji 27.08.2015

Za pozbawienie wolności kobiety, uporczywe nękanie, rozbój i kradzież rozbójniczą odpowie 28-letni mieszkaniec Krakowa zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. Choć znali się tylko z widzenia, stalker był przekonany, że przekona kobietę do tego, by się z nim spotykała. Wraz z 28-latkiem przed sądem stanie także 22-latek, który pomagał mu w porwaniu kobiety. W aucie obu mężczyzn policjanci dodatkowo zabezpieczyli niebezpieczne narzędzia.

Kilka dni temu krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o porwaniu młodej kobiety. Świadek zdarzenia zauważył, jak przed sklepem zatrzymał się samochód, wysiadł z niego mężczyzna, który wszedł do sklepu i podążał za pewną kobietą, którą następnie, wraz z innym mężczyzną, siłą wciągnął do auta i odjechali.

Krakowscy policjanci od razu zajęli się namierzaniem samochodu i wyjaśnieniem okoliczności porwania. Szybkie działania Policji nie pozwoliły sprawcom odjechać daleko. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, z komisariatu 6 Policji w Krakowie, odnaleźli samochód, a w nim m.in. uprowadzoną kobietę i podejrzanych. Jeden z mężczyzn - 28-latek - został zatrzymany pod zarzutem pozbawienia kobiety wolności - trafił do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń, 28 letni mieszkaniec Krakowa już nie pierwszy raz zachowywał się agresywnie wobec pokrzywdzonej – dzwonił do niej o różnych porach, przychodził w różne miejsca, by ją spotkać a niekiedy używał także wobec niej przemocy - chcąc sprawdzić z kim się kontaktuje wyrywał jej np. z ręki telefon. Choć znali się tylko z widzenia, stalker był przekonany, że przekona kobietę do tego, by się z nim spotykała.

28 – latek odpowie za pozbawienie wolności kobiety, uporczywe nękanie, rozbój i kradzież rozbójniczą. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.  Wraz z nim przed sądem stanie także 22-latek, który pomagał mu w porwaniu kobiety. Do odrębnego postępowania wyłączona zostaje sprawa posiadania niebezpiecznych narzędzi, jakie policjanci odnaleźli w samochodzie należącym do zatrzymanych mężczyzn.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze.

(KWP w Krakowie / mw)

Film Zatrzymany stalker prowadzony przez policjantów

Pobierz plik Zatrzymany stalker prowadzony przez policjantów (format mp4 - rozmiar 19.13 MB)

Powrót na górę strony