Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany i blisko 800 krzewów konopi

Data publikacji 27.08.2015

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami z Kątów Wrocławskich zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Na jednej z posesji w powiecie ujawniono i zabezpieczono ponad 2 kg marihuany i blisko 800 krzewów konopi. Jak ustalili do tej pory funkcjonariusze, w procederze tym uczestniczyli dwaj mężczyźni. Na podstawie zebranych dowodów sąd zastosował już wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanym za czyny o które są podejrzani może teraz grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Zespołu Kryminalnego komisariatu w Kątach Wrocławskich zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

Funkcjonariusze prowadząc czynności operacyjne ustalili, że na terenie jednej z miejscowości w powiecie wrocławskim podejrzani prowadzą nielegalną uprawę konopi indyjskich oraz produkcję marihuany. Jak wynika z zebranych informacji oraz materiałów dowodowych, przestępcy od pewnego czasu hodowali rośliny na terenie posesji, dbali o ich prawidłowy rozwój oraz wzrost. Z tak przygotowanych konopi wytwarzali następnie susz. Na miejscu policjanci zabezpieczyli w tej sprawie blisko 800 krzewów w różnej fazie wzrostu i ponad 2 kilogramy marihuany.

W całym procederze zarzuty dotyczące nielegalnej uprawy oraz produkcji konopi i posiadania znacznych ilości środków odurzających usłyszeli dwaj mieszkańcy Wrocławia w wieku 43 i 46 lat. Sąd na podstawie zebranych przez policjantów dowodów zastosował już wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanym za czyny o które są podejrzani może teraz grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany i blisko 800 krzewów konopi

Pobierz plik Zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany i blisko 800 krzewów konopi (format mp4 - rozmiar 22.95 MB)

Powrót na górę strony