Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielka policyjna obława za złodziejami samochodu w Lesznie

Data publikacji 27.08.2015

Policjanci z Leszna zatrzymali sprawców kradzieży Audi A6. Skradziony pojazd został porzucony podczas policyjnego pościgu, a sprawcy uciekli. Kilka godzin trwała policyjna obława, w którą zaangażowanych było blisko 80 funkcjonariuszy z Leszna i Góry, przy wykorzystaniu psów służbowych oraz policyjnego śmigłowca z Wrocławia. Na terenie powiatu górowskiego zatrzymano cztery osoby, wszyscy są mieszkańcami województwa dolnośląskiego w wieku od 19 do 27 lat. Grozi im do 10 lat więzienia.

25 sierpnia br. ok. godz. 13.00 leszczyńska Policja otrzymała informację o kradzieży samochodu marki Audi A6, wartego 55 tysięcy złotych. Przestępstwo miało miejsce w dzielnicy Zaborowo w Lesznie. Ustalono, że skradziony pojazd odjechał w kierunku Góry w województwie dolnośląskim. Natychmiast podjęto policyjny pościg, jednocześnie przekazując komunikat o zaistniałej kradzieży do wszystkich patroli. Na drogach zarządzono punkty blokadowe.

W trakcie pościgu na trasie Leszno - Góra skradzione Audi zjechało na pobocze, a kierowca uciekł. W pobliżu skradzionego samochodu poruszał się inny pojazd, wewnątrz którego znajdowały się osoby prawdopodobnie powiązane z tym przestępstwem. W pewnym momencie kierowca tego auta z dużą prędkością zjechał na boczną drogę, uszkadzając pojazd i czyniąc go niezdatnym do dalszej jazdy. Osoby znajdujące się w pojeździe zbiegły do lasu.

W poszukiwaniach uciekinierów wzięło udział blisko 80 policjantów z Leszna i Góry, specjalnie wyszkolone psy tropiące oraz policyjny helikopter z Wrocławia. Mundurowi przeczesywali okoliczne lasy i pola.

Po kilku godzinach penetracji terenu funkcjonariusze z Leszna zatrzymali cztery osoby mające związek z przestępstwem. To mieszkańcy województwa dolnośląskiego w wieku od 19 do 27 lat. Na policyjnym parkingu zabezpieczono auto pochodzące z kradzieży oraz uszkodzony pojazd współsprawców.

Dodatkowo policjanci ustalili, że zatrzymani tego dnia usiłowali ukraść podobne Audi A6 zaparkowane przed posesją na jednej z ulic Leszna.

27 sierpnia br. dwie osoby usłyszą zarzuty dotyczące kradzieży Audi A6, usiłowania kradzieży samochodu oraz pomocy sprawcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej za popełnienie przestępstwo. Niebawem Policja złoży wnioski do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.  Dwie kobiety po przesłuchaniach zostały zwolnione. 

(KWP Poznań / mb)

  • Poszukiwania sprawców kradzieży audi z policyjnego helikoptera
  • Przesłuchanie zatrzymanego
  • Oględziny odzyskanego audi a6 przez policyjnego technika

Film Wielka policyjna obława za złodziejami samochodu w Lesznie

Pobierz plik Wielka policyjna obława za złodziejami samochodu w Lesznie (format mp4 - rozmiar 7.04 MB)

Powrót na górę strony