Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna odsłona wspólnej akcji wolontariuszy PZU i Policji

Data publikacji 31.08.2015

W miniony weekend (29-30.08.br.) na drogi 33 miast w kraju wyruszyły policyjne patrole wraz z wolontariuszami PZU, którzy rozdawali kierowcom niebieskie serduszka mające przypominać im o bezpieczeństwie pieszych. Była to kolejna odsłona kampanii "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

To już druga w tym roku odsłona akcji wolontariuszy PZU i policji w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Poprzednie wspólne patrole zorganizowane w połowie sierpnia zakończyły się sukcesem. Mnóstwo pozytywnych emocji, tysiące rozdanych serc i ogromne zainteresowanie użytkowników dróg towarzyszyły również kolejnej odsłonie akcji.

Podczas rutynowej kontroli kierowcy zatrzymanych samochodów mieli możliwość porozmawiania z wolontariuszem PZU. Otrzymali też niebieskie serce, które ma przypominać o bezpieczeństwie na drodze. Bezpośredni kontakt z kierowcą i pasażerem pozwalał zachęcić do ostrożnej i bezpiecznej jazdy oraz zwrócić szczególną uwagę na pieszych. Niebieskie serca, które otrzymali kierowcy od wolontariuszy podczas kontroli, to impuls do pozytywnych zmian. Zawieszone w aucie, cały czas mają przypominać o przesłaniu kampanii „Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

- Wolontariusze PZU, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z kierowcami i pasażerami, mogli skutecznie oddziaływać na ich zachowania. Cieszy nas, że akcja wspólnych patroli z policją spotkała się z tak dużym zainteresowaniem naszych pracowników. W najbliższy weekend na ulice wyjechało kilkudziesięciu wolontariuszy. Wierzymy, że dzięki takim akcjom na drogach będzie bezpieczniej, a serduszko zawieszone w samochodzie przypomni kierowcy o bezpieczeństwie pieszych - powiedziała Agnieszka Kazimierska, koordynator ds. wolontariatu pracowniczego w Grupie PZU.

Celem tegorocznej kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” jest zwrócenie uwagi na to, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i wspólnie powinni zadbać o jego poprawę.

Specjalne patrole na polskich drogach pojawiły się w weekend - 29-30 sierpnia. Akcja swoim zasięgiem objęła 33 miasta m.in. Bydgoszcz, Poznań, Leszno, Katowice, Zabrze, Rzeszów, Częstochowę, Piłę, Rybnik, Olsztyn, Toruń i Włocławek.

(KGP / mw)

  • wolontariusze wręczają zawieszki
  • wolontariusze wręczają zawieszki
  • Niebieskie serduszka promujące akcję z napisem" Kochanie, ja też czasem bywam na pasach! Uważaj na pieszych!
  • Niebieskie serduszka promujące akcję z napisem: Nie bądź lwem, kiedy zbliżasz się do zebry.
  • Niebieskie serduszka promujące akcję z napisem: Pasy to nie linia mety. Wolniej!
  • Niebieskie serduszka promujące akcję z napisem: Hamuj przed pasami, nie zwalniaj w uczuciach...
  • Niebieskie serduszka promujące akcję z napisem: Zebry są pod ochroną. Uważaj na pieszych.
Powrót na górę strony