Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane plantacje konopi indyjskich warte pół miliona złotych

Data publikacji 29.08.2015

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 18 i 39 lat, którzy zajmowali się produkcją narkotyków oraz handlem nimi. W trakcie przeszukania gospodarstwa rolnego pod Gorzowem, policjanci zabezpieczyli 15 tzw. growboxów w których łącznie znajdowało się 326 krzaków konopi indyjskich oraz 5,5 kg gotowego produktu w postaci marihuany.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w  Kielcach gromadzili informacje i dowody świadczące o przestępczej działalności związanej z handlem narkotykami i ich produkcją. Namierzali także miejsce, gdzie są one przechowywane i produkowane. Trop doprowadził ich do województwa lubuskiego. Policjanci podejrzewali, że jeden z liderów środowiska pseudokibiców pod Gorzowem Wielkopolskim zajmuje się wytwarzaniem znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich, gdzie w 15 tzw. growboxach znajdowało się 326 krzaków konopi indyjskich. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli 5,5 kg gotowego do sprzedaży suszu.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn - mieszkańców Gorzowa i pobliskich miejscowości - w wieku od 18 do 39 lat. Dwóch z nich kryminalni zatrzymali w trakcie dokonywania transakcji narkotykowej. Dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafiły narkotyki o łącznej wartości blisko pół miliona złotych. 

Wczoraj decyzją gorzowskiego sądu trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Za trudnienie się narkotykowym procederem grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

(KWP Kielce / mb)

  • uprawa konopi
  • uprawa konopi
  • uprawa konopi
  • zatrzymany mężczyzna
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki

Film Zlikwidowane plantacje konopi indyjskich warte pół miliona złotych

Pobierz plik Zlikwidowane plantacje konopi indyjskich warte pół miliona złotych (format mp4 - rozmiar 15.83 MB)

Powrót na górę strony