Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą „na wnuczka”

Data publikacji 31.08.2015

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez ciechanowskich policjantów, podejrzanemu o oszustwa metodą „na wnuczka”. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca był pośrednikiem podczas odbierania, a następnie przekazywania innym oszustom wyłudzonych pieniędzy. Cała suma pieniędzy została odzyskana i wróci do pokrzywdzonej.

Ciechanowscy kryminalni w wyniku podjętych czynności operacyjnych, zatrzymali bezpośrednio po przekazaniu pieniędzy oszusta, który wyłudził 65 tys. złotych. Mężczyzna odebrał pieniądze od 78-letniej mieszkanki Ciechanowa, która chciała pomóc swojej wnuczce.

Do seniorki zadzwoniła kobieta podając się za jej wnuczkę i poinformowała, że jest sprawcą wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Poprosiła o przekazanie pieniędzy, które miały ją uchronić przed aresztem. Dalszych instrukcji 78-latce udzielał fałszywy policjant.

Cała suma pieniędzy została odzyskana przez funkcjonariuszy. Zatrzymany mężczyzna 35-letni mieszkaniec Wrocławia, jak się okazało, był również poszukiwany celem odbycia 3 lat kary pozbawienia wolności. 35-latek ma na swoim koncie również kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Za oszustwo, zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Radom / mb)

Powrót na górę strony