Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciężarówki skradzione w Niemczech odzyskane w Polsce

Data publikacji 31.08.2015

Wspólne działania policjantów z Łodzi oraz Żyrardowa, doprowadziły do odzyskania skradzionych w Niemczech ciężarówek o wartości 250 tys. euro. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Ustalenia kryminalnych z KWP w Łodzi dotyczące kradzionych ciężarówek doprowadziły ich na teren gminy Mszczonów w powiecie żyrardowskim. Tam w garażach jednej z posesji znaleziono kradzione ciężarówki. Dalsze działania i współpraca z policjantami z Żyrardowa doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn: 69-letniego właściciela posesji, na której ukryte były samochody oraz 23-letniego mężczyznę zajmującego się "importem" aut.

Odnalezione samochody, dwie ciężarówki siodłowe Mercedes Actros wraz z cysterną z 2014 r., nie posiadały tablic rejestracyjnych. Ich dokładne sprawdzenie pozwoliło stwierdzić, że są to samochody skradzione na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów to 250 tys. euro. 

Na terenie posesji funkcjonariusze znaleźli również kilkanaście niekompletnych nadwozi samochodów Subaru bez cech identyfikacyjnych oraz planację 19 krzaków konopi indyjskich.

Właściciel posesji usłyszał zarzut paserstwa mienia znacznej wartości w warunkach recydywy oraz uprawy konopi - został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Drugi mężczyzna również usłyszał zarzut paserstwa mienia znacznej wartości i po złożeniu wyjaśnień został zwolniony.

(KWP Radom / mb)

  • samochód ciężarowy
  • części samochodów
  • rozbita dziupla
  • krzewy konopi
Powrót na górę strony