Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust działający metodą „na wnuczka” został zatrzymany przez wadowickich policjantów

Data publikacji 31.08.2015

Policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie dokonali zatrzymania kolejnego oszusta wyłudzającego pieniądze od starszych osób metodą "na wnuczka”.

W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym Policjanci ustalili, iż sprawca - podobnie jak pierwszy z zatrzymanych w lipcu -  na początku swojego przestępczego procederu pobierał „pod legendą”  pieniądze od osób pokrzywdzonych, które następnie przekazywał pośrednikom.

Z czasem zdobył on zaufanie osób kierujących tym procederem i z hierarchii „kuriera” stał się pośrednikiem (pieniądze przekazane przez kurierów przekazywał osobom znajdującym się wyżej w hierarchii przestępczego działania).

Sprawca to 30-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Został już przesłuchany, przedstawiono mu trzy zarzuty z art. 286 par 1 kk. Mężczyzna odpowie także za nielegalne posiadanie amunicji, którą Policjanci odnaleźli w jego miejscu zamieszkania (przestawiony mu zostanie zarzut z art. 263 par 2 kk).

Po wykonaniu czynności procesowych z jego udziałem, mężczyzna został przez policjantów doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie sporządzony został wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku – podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące.   

Jest to kolejna realizacja policjantów w tej sprawie -  11 lipca br. wadowiccy funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mężczyznę, działającego w szajce oszustów (przestawiono mu zarzuty karne i zdecydowano o jego tymczasowemu aresztowaniu).

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 8  lat pozbawienia wolności.

(KWP Kraków / mb)

Powrót na górę strony