Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu transgranicznym

Data publikacji 31.08.2015

Wydarzenia z minionego czwartku (27 sierpnia) potoczyły się błyskawicznie. Policjanci krośnieńskiej drogówki na drodze krajowej nr 32 włączyli się w pościg transgraniczny prowadzony przez niemiecką policję za samochodem m-ki VW Touran, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci z Krosna Odrzańskiego po pościgu zatrzymali ten pojazd, który - jak się okazało - był skradziony w Niemczech.

W piątek 28 sierpnia Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim aresztował na okres trzech miesięcy 62-letniego mieszkańca Poznania, który został zatrzymany w pościgu transgranicznym przez policjantów krośnieńskiej drogówki, gdy uciekał drogą krajową nr 32 skradzionym w Niemczech samochodem marki VW Touran o wartości ponad 16 tys. zł. Do samego zdarzenia doszło w czwartek 27 sierpnia, kiedy to dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrz. dotarła informacja z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, że policja niemiecka prowadzi pościg za samochodem m-ki VW Touran, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zmierza w kierunku przejścia granicznego w Gubinku.

Po polskiej stronie, po przejechaniu granicy, kierujący VW Touran uciekał dalej drogą krajową nr 32. W pościg transgraniczny włączyli się policjanci krośnieńskiej drogówki, którzy po pościgu zatrzymali uciekający samochód. Jak się okazało: kierującym pojazdem był 62-letni mieszkaniec Poznania, a sam pojazd został skradziony w Berlinie w okresie między 26 a 27 sierpnia. Prokurator z Krosna Odrzańskiego postawił 62-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem samochodu w Niemczech oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów, jaki posiada ten mężczyzna.

Decyzją Sądu najbliższe 3 miesiące 62-latek spędzi w areszcie śledczym.

(KWP Gorzów Wlkp. / mb)

Powrót na górę strony