Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców brutalnego rozboju

Data publikacji 31.08.2015

Policjanci z Leszna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie 32-latka z Milicza. To 18 i 30-letni mieszkańcy Krotoszyna. Wywieźli pokrzywdzonego do lasu pod pretekstem zakupu jego samochodu, tam pobili go do nieprzytomności, a następnie skradli jego pojazd warty około 70 tysięcy złotych. Sąd aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Grozi im do 12 lat więzienia.

25 sierpnia br. w godzinach wieczornych dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, od kierowcy jadącego drogą w gminie Krzemieniewo, o napotkaniu przy jezdni pobitego mężczyzny. Na miejsce przybyła karetka pogotowia ratunkowego, która przewiozła zakrwawionego pokrzywdzonego do szpitala. Lekarze stwierdzili, że mężczyzna doznał licznych obrażeń głowy oraz złamania kości twarzoczaszki.

Po przesłuchaniu pokrzywdzonego policjanci ustalili, iż 32-latek z Milicza oferował do sprzedaży samochód marki Kia Sportage. Jego znajomy z Krotoszyna oświadczył, że znalazł kupca na auto, jednak nie pasuje mu, aby osobiście je obejrzeć, więc w jego imieniu oceny jakości auta dokona syn. Mężczyźni umówili się na jazdę próbną w Poniecu (powiat gostyński), skąd udali się w kierunku gminy Krzemieniewo.

Za kierownicą samochodu usiadł znajomy pokrzywdzonego, który po przejechaniu kilku kilometrów zjechał w boczną drogę. W tym momencie mężczyźni zaatakowali 32-latka. Zarzucili mu na szyję sznur, którym podduszali mężczyznę, bili i kopali po głowie oraz całym ciele, doprowadzając do utraty przytomności. Następnie skradli mu jego auto warte około 70 tysięcy złotych wraz z saszetką zawierającą dokumenty, pieniądze i telefon komórkowy. Sprawcy odjechali pozostawiając pobitego do nieprzytomności pokrzywdzonego w lesie.

Sprawą ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Mundurowi posiadali jedynie szczątkowe informacje na temat jednego z napastników.

Jednak już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali jednego ze sprawców napadu oraz odzyskali skradziony pojazd marki Kia Sportage. Napastnikiem okazał się 30-letni mieszkaniec Krotoszyna. Został zatrzymany w rejonie miejsca zamieszkania, gdzie zaparkowane stało skradzione auto.

27 sierpnia br. kryminalni z Leszna zatrzymali drugiego sprawcę rozboju. To 18-letni mieszkaniec Krotoszyna. On także został zatrzymany w swoim domu.

Oboje zatrzymani usłyszeli zarzut dokonania rozboju, połączonego z kradzieżą dokumentów. Sąd Rejonowy w Gostyniu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gostyniu aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Obojgu grozi do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / dpb)

Film Areszt dla sprawców brutalnego rozboju

Opis filmu: kradzieże aut, rozboje, bójki i pobicia

Pobierz plik Areszt dla sprawców brutalnego rozboju (format mp4 - rozmiar 2.42 MB)

Powrót na górę strony