Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli lusterka od luksusowych aut

Data publikacji 05.12.2007

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od lipca kradli boczne lusterka od luksusowych samochodów. W sumie ich łupem padło ponad 40 kompletów o łącznej wartości 12 tysięcy złotych. Obaj 20-latkowie z tego przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Teraz odpowiedzą za swoje czyny.

Od kilku miesięcy do policjantów ze Świdnicy docierały sygnały o powtarzających się kradzieżach. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, okradane były luksusowe auta, z których złodzieje demontowali boczne lusterka.

W wyniku sprawnie przeprowadzonych czynności świdnickich śledczych zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat. Jak ustalili policjanci, kradli oni lusterka co najmniej od lipca. Sprzedawali je następnie na aukcjach internetowych i giełdach samochodowych. Uzyskanymi w ten sposób pieniędzmi dzielili się po połowie, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Funkcjonariusze szacują, że sprawcy ukradli co najmniej 40 kompletów lusterek o łącznej wartości ponad 12 tysięcy złotych. Obaj zostali już przesłuchani. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony