Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował amfetaminą

Data publikacji 03.09.2015

Ponad 4 kg amfetaminy w ciągu 9 miesięcy wprowadził na rynek 25-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, bezprawnie wzbogacając się o blisko 120 tysięcy złotych. Sprawa trafiła już do Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia operacyjne, nad którymi pracowali policjanci zwalczający przestępczość narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., pozwoliły na zatrzymanie 25-latka z województwa zachodniopomorskiego. 10 czerwca o godzinie 18.00 prowadzony przez niego vw passat zostaje zatrzymany do kontroli w Kłodawie. Ta jednak nie był przypadkowa. Wiedza policjantów pozwoliła na uzasadnione przypuszczenie, że kierujący jest osobą handlująca amfetaminą.

Pierwsze ustalenia policjantów potwierdzały słuszność podejrzeń. 25-latek prowadził pojazd pod działaniem amfetaminy i marihuany. Konieczna zatem była dalsza praca śledczych aby rozbudować i wyjaśnić  wszystkie wątki tej sprawy. Czynności policjantów i prokuratury przyniosły w rezultacie wymierne efekty. Dzięki skutecznej pracy śledczych mogliśmy się dowiedzieć o przestępczej działalności zatrzymanego mężczyzny. Jak się okazało - od września 2014 roku do momentu zatrzymania 25-latek udzielał innym osobom amfetaminy. Robił to w krótkich odstępach czasu z zamiarem osiągnięcia korzyści majątkowej. W ciągu 9 miesięcy zachodniopomorzanin sprzedał łącznie około 4 kg amfetaminy wzbogacając się o 120 tysięcy złotych. To główny zarzut dla zatrzymanego. Ale ten uzupełniają jeszcze te związane z podsiadaniem amfetaminy w jego mieszkaniu w ilości blisko 160 g oraz niewielkich ilości extazy.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jego zatrzymanie możliwe było dzięki doskonałemu rozpoznaniu przez policjantów środowisk zajmujących się handlem narkotykami. Warto dodać, że to już kolejne działania, gdzie gorzowscy policjanci eliminują czarnorynkową działalność związaną z narkobiznesem.

(KWP Gorzów Wlkp. / mb)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony