Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za "korektę" liczników samochodowych

Data publikacji 05.12.2007

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 34 lat. Jak ustalono, prowadzili oni niewielką firmę na południu Polski. Na zlecenie właścicieli dużych komisów samochodowych cofali liczniki w wystawionych na sprzedaż pojazdach. Swoje usługi oferowali zamieszczając ogłoszenia w lokalnej prasie. Teraz grozi im nawet 8 lat więzienia.

Na ślad oszustów policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego natrafili kilka tygodni temu. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, dwóch mężczyzn pod przykrywką legalnie działającej firmy, cofało elektroniczne zapisy liczników samochodowych. Swoje usługi reklamowali w lokalnej prasie. W zamieszczanych tam anonsach podawali krótką informację: „liczniki – korekta”. Z ich usług korzystali głównie właściciele dużych komisów samochodowych.

Obaj zatrzymani są mieszkańcami województwa śląskiego. Działali przede wszystkim w Krakowie. Policjanci szacują, że tylko w jednym komisie samochodowym cofnęli liczniki w co najmniej kilkuset pojazdach. „Wynajmowani” byli także przez inne komisy samochodowe na terenie całej Polski. Zwykle od jednego cofniętego licznika brali około 100 złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za pomocnictwo w oszustwie grozi im kara do 8 lat wiezienia.

Powrót na górę strony