Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą u rannego policjanta

Data publikacji 05.12.2007

Mł. asp. Artur Ulatowski przebywa w szpitalu od 25 listopada. To właśnie w tym dniu funkcjonariusz uratował mężczyznę, w którego kierunku pędziło auto prowadzone przez pijanego kierowcę. W ostatniej chwili policjant zepchnął mężczyznę na bok. Sam został potrącony przez samochód. Dzisiaj Artura Ulatowskiego odwiedził insp. Jacek Olkowicz, Komendant Stołeczny Policji.

Przypomnijmy, 25 listopada, około godziny 22:00 policjanci ruchu drogowego z komendy w Babicach ustalali przyczynę kolizji, do której doszło w Zaborowie. Funkcjonariusze razem z uczestnikami kolizji stali w zatoczce z boku drogi. Nagle od strony Leszna nadjechało rozpędzone BMW. Jego kierowca kilkadziesiąt metrów przed miejscem wcześniejszej kolizji stracił panowanie nad autem. BMW wypadło z drogi na pobocze uderzając w przydrożne drzewo. Siła rozpędu wyrzuciła auto z powrotem na drogę, w kierunku zatoki, gdzie znajdowali się ludzie. W ostatniej chwili mł. asp. Artur Ulatowski zepchnął na bok mężczyznę, w którego kierunku pędziło auto, ratując mu tym samym życie. Sam nie zdążył się ochronić. Potrącony przez samochód, z ciężkimi obrażeniami, został przetransportowany do szpitala.

Opiekujący się policjantem lekarze, ze względu na jego stan, prosili o maksymalne ograniczenie wizyt przyjaciół i kolegów z pracy. Obecnie życiu policjanta nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale czeka go wielomiesięczna rehabilitacja. Nie wiadomo również, czy pozwoli ona na odzyskanie pełnej sprawności.

Dzisiaj Artura Ulatowskiego odwiedził w szpitalu Komendant Stołeczny Policji inspektor Jacek Olkowicz. Rozmowa szefa warszawskich policjantów z rannym funkcjonariuszem pozbawiona była „służbowego charakteru”. Komendant Jacek Olkowicz zapewnił policjanta, że w każdej chwili może liczyć na pomoc przełożonych. Na leczenie Artura Ulatowskiego podobnie, jak w przypadku innych rannych w służbie policjantów, zarezerwowane zostały specjalne środki finansowe. Komendant Stołeczny Policji przyznał również rannemu policjantowi nagrodę za uratowanie życia. Inspektor Olkowicz życzył policjantowi jak najszybszego powrotu do zdrowia. Komendant podziękował mu również za pełną poświęcenia postawę w służbie i wyraził przekonanie, że po zakończeniu leczenia Artur Ulatowski ponownie założy mundur.

Powrót na górę strony