Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 16-latek sprawcą szeregu podpaleń

Data publikacji 07.09.2015

Duży niepokój wśród mieszkańców wzbudzały regularne pożary, do których dochodziło na terenie gminy Piszczac. Jak się okazało - ich przyczyną nie były sprzyjające pożarom warunki pogodowe, a działalność człowieka. Policjanci z terespolskiego komisariatu zatrzymali autora siedmiu podpaleń, którym okazał się 16-letni mieszkaniec tej gminy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komisariatu w Terespolu ustalili sprawcę szeregu podpaleń, do jakich dochodziło w ostatnim czasie na terenie gminy Piszczac. Pracujący nad tymi pożarami kryminalni ustalili, że wszystkich czynów dokonał 16-letni mieszkaniec tej gminy. 

Nieletni kilka dni temu podpalił ponad 100 bel siana o wartości 12 tys. zł. Ponadto w okresie od 7 sierpnia do 2 września strażacy musieli interweniować przy 6 innych pożarach. Nastolatek m.in. podpalił zasiew zboża, gdzie straty wyniosły 2 tys. zł, las sosnowy i rżysko pola o powierzchni 3 ha (straty 20 tys. zł.), młodnik lasu o pow. 0,6 ha (straty 10 tys. zł.). 

Tylko dzięki sprawnym działaniom służb ratunkowych w kilku przypadkach udało się ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia i ograniczyć straty do spalenia ściółki leśnej i niewielkich fragmentów lasu. Wstępnie straty spowodowane przez nieletniego są szacowane na blisko 50 tys. zł. 

Materiały dotyczące 16-latka trafią wkrótce do sądu rodzinnego, który zadecyduje o zastosowaniu wobec niego środków wychowawczych lub poprawczych. 

(KWP Lublin / mb)

Powrót na górę strony