Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pchnięcie nożem

Data publikacji 07.09.2015

Zabójstwem zakończyła się awantura pomiędzy 48-letnią słupczanką, a jej 55-letnim znajomym. Podejrzewaną o tą zbrodnię kobietę zatrzymali na jednej z ulic w Słupsku policjanci. Za zabójstwo grozi jej kara od 8 lat nawet do dożywotniego pozbawienia wolności.

O zabójstwie w mieszkaniu w Słupsku poinformował policjantów dyspozytor pogotowia ratunkowego. Policjanci na miejscu zastali załogę karetki i lekarza, który stwierdził zgon 55-letniego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna zmarł na skutek ran zadanych nożem. Już na miejscu mundurowi ustalili, że w mieszaniu doszło do awantury pomiędzy kobietą i mężczyzną. Obydwoje pili wcześniej alkohol. W trakcie awantury 48-letnia słupszczanka chwyciła za nóż, ugodziła nim swojego znajomego i uciekła z mieszkania. Na miejscu pracę rozpoczęli technicy kryminalistyczni, którzy zabezpieczali ślady przestępstwa. Decyzją prokuratora, zwłoki denata zabezpieczono do badań laboratoryjnych.

Równolegle sprawą zajęli się kryminalni, którzy zbierając informacje rozpoczęli poszukiwania sprawczyni. Jej rysopis przekazano wszystkim policyjnym patrolom będącym na terenie Słupska. Po kilu minutach jeden z radiowozów zgłosił, iż widzi poszukiwaną idącą chodnikiem w pobliżu centrum. Sprawczyni została zatrzymania i trafiła do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania była nietrzeźwa. Miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Została przesłuchana i przedstawiono jej zarzuty.

Decyzją sądu została aresztowana na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi jej kara od 8 lat nawet do dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP w Gdańsku / ic

Powrót na górę strony