Policjant z Ustrzyk Mistrzem Polski we wrotkarskim maratonie

Data publikacji 08.09.2015

Robert Kustra - policjant na co dzień pracujący w komendzie w Ustrzykach Dolnych zdobył Mistrzostwo Polski w maratonie wrotkarskim. Był najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Zawody ogólnopolskie zostały rozegrane w Gdańsku, uczestniczyło w nich kilkuset zawodników.

Pod koniec sierpnia w Gdańsku odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie. Wrotkarze zmierzyli się na dystansie 42 kilometrów. Zawody rozgrywane były przy bardzo mocnej obsadzie z udziałem zawodników regularnie startujących w pucharach świata. Spośród około 300 zawodników biorących udział w biegu, po pierwszych 10 kilometrach w ścisłej grupie pozostało 5 osób. Trudne warunki atmosferyczne, wysoka temperatura i bardzo silny wiatr spowodowały, że trasa biegu była bardzo selektywna i dla ostatecznego zwycięstwa liczyła się dyspozycja dnia konkretnego zawodnika.

Główny cel naszego reprezentanta został zrealizowany. To podium Mistrzostw Polski w kat M30. Robert Kustra, który reprezentował ,,Jabra Roller Team” Sanok wyznaczoną trasę pokonał w 1 godz. 13 minut. Jest to bardzo optymistyczny prognostyk przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy Masters, w których nasz przedstawiciel zamierza wziąć udział.

Robert Kustra ma 30 lat, w Policji służy od 2013 r. w stopniu posterunkowego. Na co dzień pracuje w ogniwie patrolowo - interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Jest kilkukrotnym mistrzem Polski w półmaratonie i maratonie we wrotkarstwie. Łyżwiarstwo szybkie i wrotkarstwo trenuje od 15 roku życia. Jako junior był uczestnikiem Mistrzostw Świata, a na Mistrzostwach Europy zajął 8 miejsce.

Robertowi gratulujemy i trzymamy kciuki w jego kolejnych zmaganiach.