Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiecie

Data publikacji 08.09.2015

Przez blisko 20 minut prowadzili masaż serca. Policjanci z Namysłowa uratowali życie 70-latce, która zasłabła w centrum miasta. Podjęta przez sierżantów Bartosza Jeżowskiego i Łukasza Piaskowego natychmiastowa akcja ratunkowa, przywróciła kobiecie czynności życiowe. Mieszkanka miasta była pod opieką funkcjonariuszy do przyjazdu pogotowia.

1 września br. około godz. 9:15 policjanci z Namysłowa patrolowali rejon centrum miasta. W pewnej chwili funkcjonariusze zauważyli leżącą na chodniku kobietę. Mundurowi natychmiast podbiegli do niej i sprawdzili jej funkcje życiowe - kobieta nie oddychała.

Policjanci przystąpili do udzielenia jej pierwszej pomocy.  Wykonywany przez sierżantów Bartosza Jeżowskiego i  Łukasza Piaskowego blisko 20 minutowy masaż serca doprowadził, jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia, do przywrócenia funkcji życiowych 70-latce. Po resuscytacji kobieta została przekazana wezwanym wcześniej ratownikom medycznym.

Przy akcjach ratujących życie związanych z utratą oddechu, tętna - podjęcie natychmiastowego masażu serca i wezwania specjalistycznych służ medycznych to podstawowy warunek udzielenia skutecznej pomocy. Kursy z udzielania pomocy medycznej to stały element szkolenia policjantów.

(KWP w Opolu / mw)

  • Policjanci, którzy uratowali życie kobiecie przy radiowozie
  • Policjanci, którzy uratowali życie kobiecie
Powrót na górę strony