Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali przy rejestracji pojazdów

Data publikacji 08.09.2015

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali oszustów, którzy przy pośredniczeniu w rejestracji aut fałszowali dowody wniesienia opłaty recyklingowej przywłaszczając sobie pieniądze klientów. Wstępne zarzuty dotyczą tego roku. Funkcjonariusze szacują, że podejrzani mogli w ten sposób przywłaszczyć co najmniej 100 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa.

7 września 2015 roku policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją komendy miejskiej w Łodzi dotarli do mieszkań pięciu podejrzewanych w wieku od 40 do 56 lat. Osoby te prowadziły działalność gospodarczą polegającą na pośrednictwie w rejestracji pojazdów. Z zebranego przez policjantów materiału dowodowego wynika, że pobierały opłaty za usługę od swoich klientów, którzy zakupywali pojazdy. Część z nich sprowadzana była zza granicy i wymagała wniesienia opłaty recyklingowej na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w jednorazowej wysokości 500 złotych. Sprawcy fałszowali dowód wpłaty takiej kwoty i bez problemu rejestrowali auta jednocześnie przywłaszczając sobie te pieniądze.

Wstępnie szacuje się, że od początku roku mogło dojść do ponad 200 takich przypadków na łączną kwotę co najmniej 100 tys. złotych.

Czterem podejrzanym wśród, których jest trzech mężczyzn i jedna kobieta, przedstawiono już zarzuty fałszowania dokumentów i przywłaszczenia gotówki za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostaje rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony