Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiceminister spraw wewnętrznych z wizytą u policjantów zabezpieczających mecz żużlowy

Data publikacji 08.09.2015

Tylko w tym roku policjanci Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i jednostek jej podległych zabezpieczyli prawie 600 imprez o różnym charakterze. 100 z nich było zakwalifikowanych jako imprezy masowe. W minioną niedzielę policjantów zabezpieczających zawody żużlowe na stanowisku kierowania odwiedził sam wiceminister spraw wewnętrznych Grzegorz Karpiński.

Od początku roku policjanci Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz jednostek podległych, na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego brali udział w zabezpieczeniu około 100 imprez masowych. Oprócz tego dbali również o bezpieczeństwo podczas blisko pół tysiąca imprez o innym charakterze. Wśród nich można wyróżnić m.in. różnego rodzaju zgromadzenia, maratony, wyścigi rowerowe, festyny, mecze, dożynki i inne imprezy kulturalne (np. koncerty). Tylko w ostatni weekend takich imprez było 26. W zadania z nimi związane było skierowanych i zaangażowanych ponad 350 policjantów.

Podczas niedzielnych (06.09.br.) zawodów żużlowych KS Toruń-Unia Leszno na Motoarenie im. Mariana Rossego stanowisko kierowania odwiedził sam wiceminister spraw wewnętrznych Grzegorz Karpiński. Z policjantami rozmawiał o specyfice tego typu zabezpieczeń i charakterze pełnionej przez nich służby, o ewentualnych zagrożeniach, współpracy między jednostkami oraz wywiązywania się z obowiązków przez organizatorów imprez masowych, siłach i środkach skierowanych do służby ze strony policji i organizatora. Pytania dotyczyły również monitoringu i jego wykorzystania w dalszym procesie.

(KWP  Bydgoszczy / mw)

  • Wiceminister spraw wewnętrznych z wizytą u policjantów zabezpieczających mecz żużlowy
  • Wiceminister spraw wewnętrznych z wizytą u policjantów zabezpieczających mecz żużlowy
  • Wiceminister spraw wewnętrznych z wizytą u policjantów zabezpieczających mecz żużlowy
Powrót na górę strony