Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane ciągniki skradzione w Anglii

Data publikacji 06.12.2007

Policjanci z Radomia, dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Hampshire, odzyskali peugeota i ciągniki skradzione w Wielkiej Brytanii. Jak wynika z ustaleń śledczych sprzęt rolniczy miał trafić na Ukrainę. Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tym przestępczym procederem. Wartość odzyskanych pojazdów przekracza milion złotych. Sprawa jest rozwojowa. Kryminalni zapowiadają kolejne zatrzymania.

Wszystko zaczęło się od informacji, jaka dotarła do policjantów z Radomia kilka dni temu. Wynikało z niej, że na jednej z posesji na obrzeżach miasta prawdopodobnie przechowywane są kradzione przedmioty. W czasie realizacji tej sprawy kryminalni ustalili, że ma tam siedzibę jedna z radomskich firm transportowych. Policjanci postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia. W czasie przeszukania znaleźli peugeota 207. Jak się okazało, auto zostało skradzione we wrześniu w Anglii. Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn. Natychmiast nawiązali też współpracę z policjantami brytyjskimi.

Śledczy dalej intensywnie pracowali nad tą sprawą. Trop prowadził do miejscowości Hrebenne. Tam wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej zatrzymali kierowcę ciężarowego volvo. Jak się okazało, 32-latek na naczepie przewoził trzy ciągniki rolnicze: dwa marki john derre i jeden new holland. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze, miały one trafić na Ukrainę. Policjanci z Wielkiej Brytanii, z którymi w stałym kontakcie byli radomscy kryminalni, potwierdzili, że dwa z nich zostały skradzione na terenie Anglii. Po sprawdzeniu okazało się, że ich numery seryjne nie zgadzały się z oznaczeniami figurującymi na fakturach. Ponadto ciągnik new holland miał usunięte znaki identyfikacyjne. Śledczy zabezpieczyli dokumentację przewozową. Ustalają teraz, skąd pochodzi zatrzymany sprzęt.

Następne uderzenie miało miejsce w Radomiu. W czasie przeszukania posesji przy ulicy Juranda policjanci zabezpieczyli kolejny ciągnik new holland. Śledczy sprawdzają, czy nie pochodzi on z kradzieży.

Jak szacuję kryminalni z Radomia, wartość odzyskanych pojazdów przekracza milion złotych. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne zatrzymania.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.31 MB)

Powrót na górę strony