Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane dziuple i odzyskane auta

Data publikacji 09.09.2015

Funkcjonariusze przeprowadzili akcję wymierzoną przeciwko złodziejom samochodowym. W trakcie działań policjanci z Garwolina odkryli miejsce, gdzie przestępcy przechowywali kradzione pojazdy. Zabezpieczyli także dowody świadczące o tym, że w dziupli rozkręcono co najmniej kilka samochodów. Podobne działania przeprowadzili stołeczni funkcjonariusze. Zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu i paserstwo mienia znacznej wartości. Odzyskali także warte ponad pół miliona złotych pojazdy oraz zabezpieczyli tablice rejestracyjne, dokumenty oraz części z kolejnych, co najmniej 7, skradzionych samochodów.

W ostatnim czasie garwolińscy kryminalni, realizując ustalenia międzygarnizonowe, odkryli dziuplę, gdzie były przechowywane bądź rozkręcane kradzione samochody. Podczas przeszukania posesji w m. Dudka funkcjonariusze znaleźli m.in. toyotę avensis skradzioną w sierpniu na terenie Płońska. W sumie policjanci zabezpieczyli samochody i części aut z usuniętymi oznaczeniami identyfikacyjnymi świadczące o tym, że przestępcy przechowywali tam co najmniej 4 pojazdy. W trakcie czynności w miejscu przeszukania zabezpieczono również załadowaną jednostkę broni palnej długiej oraz 6 sztuk amunicji.

W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. 59-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego oraz jego 30-letni syn usłyszeli zarzuty dotyczące paserstwa. Za posiadanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa sprawcom grozi do 5 lat więzienia. Natomiast za nielegalne posiadanie broni i amunicji kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Podobne działania przeprowadzili stołeczni funkcjonariusze. Dokładnie zaplanowana i zrealizowana akcja przeprowadzona przez policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wymierzona była w złodziei samochodów oraz powiązanych z nimi paserów. Efektem żmudnej pracy funkcjonariuszy było ujawnienie, w krótkich odstępach czasu, dwóch „dziupli” na terenie Otwocka i Sulejówka oraz zatrzymanie osób podejrzanych o kradzież samochodu i paserstwo mienia znacznej wartości, 35-letniego Rafała M. i 26-letniego Rafała K.

W pierwszym z tych miejsc w Otwocku policjanci znaleźli ukryte dwie warte ponad 500 tysięcy złotych toyoty land crusier. Po sprawdzeniu okazało się, że pojazdy kilka dni przed policyjną realizacją „zniknęły” z terenu Woli i Śródmieścia.

Policjanci znaleźli w tzw. "dziupli" także podzespoły samochodowe, dokumenty, tablice rejestracyjne oraz silniki od różnych marek samochodów. Ustalili, że pochodzą one, z co najmniej 7 innych skradzionych pojazdów.

Ponadto policjanci ujawnili wrak rozbitego citroena i ustalili, że na podstawie dokumentów z tego samochodu zalegalizowano pojazd pochodzący z przestępstwa, który aktualnie jest zarejestrowany i użytkowany.

W kolejnej „dziupli” w Sulejówku w kilku pomieszczeniach policjanci znaleźli części samochodowe także pochodzące ze skradzionych pojazdów różnych marek. Po sprawdzeniu, okazało się, że wiele takich przedmiotów po demontażu sprzedawanych było między innymi na internetowych portalach aukcyjnych. Zajmował się tym zatrzymany na terenie tej posesji 26-letni Rafał K., który na widok policjantów próbował ratować się ucieczką, bezskutecznie.

35-letni Rafał K., zatrzymany przez policjantów jako pierwszy, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu i decyzją sądu, na wniosek śledczych, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna może być sprawcą kradzieży samochodów, których części zostały znalezione w zlikwidowanych "dziuplach". Natomiast 26-letniemu Rafałowi K. postawiono zarzut paserstwa mienia znacznej wartości. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje odpowiednio do 10 i do 5 lat pozbawiania wolności.

Policjanci prowadzący dochodzenie zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie.

(KWP Radom / KSP / mb)

 • KWP Radom

 • odzyskane auto
 • odzyskane auto
 • KSP

 • Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta #1
 • Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta #2
 • Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta #3
 • Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta #4
 • Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta #5
 • Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta #6
 • Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta #7
 • Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta #8
 • Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta #9
 • Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta #10
 • Policjanci zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta 1
 • Policjanci zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta 2

Film Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta 1


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta 1 (format flv - rozmiar 2.99 MB)

Film Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta 2


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci KSP zatrzymali podejrzanych, ujawnili dwie „dziuple” i odzyskali skradzione auta 2 (format flv - rozmiar 7.42 MB)

Powrót na górę strony