Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców włamania do kościoła

Data publikacji 09.09.2015

Policjanci z Przasnysza zatrzymali po pościgu sprawców włamania do kościoła w Rywałdzie. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek w Przasnyszu policjanci postanowili zatrzymać do kontroli samochód marki BMW. Kierujący pojazdem nie zastosował się do polecenia funkcjonariusza i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast podjęli pościg. Początkowo policyjny pościg za uciekającym samochodem odbywał się na terenie miasta, funkcjonariusze cały czas dawali sygnały do zatrzymania ale mężczyzna kierujący nie reagował. Ostatecznie pościg zakończył się na policyjnej blokadzie przygotowanej w miejscowości Wężewo. Samochód został ostatecznie zatrzymany a znajdujące się w nim osoby obezwładnione.

Zatrzymanym autem jechało dwóch mężczyzn w wieku 44 i 32 lat oraz 20-letnia kobieta - wszyscy są mieszkańcami Przasnysza. Podczas ich przeszukania policjanci znaleźli dużą kwotę pieniędzy. Dalsza praca „kryminalnych" doprowadziła do ustalenia pochodzenia pieniędzy. Jak się okazało, zatrzymane osoby w nocy 7 września br. okradły kościół w Rywałdzie, w powiecie grudziądzkim. Łupem złodziei padły srebrne i złote wota dziękczynne o łącznej wartości 34 tys. zł. Znalezione przy nich pieniądze pochodziły ze sprzedaży skradzionych przedmów.

Ponadto ustalono, że mężczyźni w przeszłości byli karani za dokonywanie kradzieży z włamaniem, w tym do kościołów na terenie Polski. Kodeks karny za kradzież i włamanie przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Radomiu / ic

Powrót na górę strony