Ruszyło XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyło XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

Data publikacji 09.09.2015

Małopolscy policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników XXV Forum Ekonomicznego odbywającego się w Krynicy Zdroju. Organizowane od ponad 20 lat krynickie Forum Ekonomiczne jest największym i najważniejszym spotkaniem liderów świata polityki i biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej.

8 września w Krynicy Zdroju rozpoczęło się jubileuszowe XXV Forum Ekonomiczne, którego organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju, organizowane cyklicznie od 1991 roku, jest uznanym wydarzeniem w Europie Środkowej i Wschodniej. Jego misją jest stworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską, a krajami sąsiadującymi. Co roku na Forum przyjeżdża ponad 3 tys. gości – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego oraz ponad 500 dziennikarzy z blisko 60 krajów Europy, Azji i Ameryki.

XXV Forum, w którym udział bierze m. in. Prezydent RP - Andrzej Duda a także dwóch byłych prezydentów RP, a swój udział zapowiedzieli także prezydent Macedonii, pani prezydent Chorwacji a także wicepremier RP Janusz Piechociński jest dużym przedsięwzięciem również dla Policji i służb porządkowych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa.

Małopolscy policjanci, jak co roku, zabezpieczają to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowowschodniej. Każdego dnia Forum  w zabezpieczeniu udział weźmie ok. 150 policjantów. Jeszcze przed  inauguracyjną sesją plenarną policyjni pirotechnicy sprawdzali wszystkie obiekty pod kątem ujawnienia ewentualnych materiałów wybuchowych. O bezpieczeństwo uczestników Forum a także o porządek publiczny dbają policjanci prewencji oraz policjanci pionu kryminalnego. O bezpieczny przejazd szacownych gości zadbali policjanci ruchu drogowego, którzy brali udział w pilotażach  a także  kierowali ruchem na skrzyżowaniach podczas przejazdu kolumn.

Do Krynicy Zdroju przyjechało także wielu polskich i zagranicznych ministrów oraz wiceministrów.

Motto tegorocznej konferencji, "Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości" nawiązuje do wyzwań przed jakimi stoi Europa w obliczu zagrożeń zewnętrznych i braku stabilności polityczno-gospodarczej wewnątrz Unii Europejskiej. Podczas Forum Ekonomicznego odbędzie się sześć sesji plenarnych i ponad 180 wydarzeń – debat, bloków programowych, prezentacji raportów w 12 ścieżkach tematycznych. W centrum zainteresowania uczestników konferencji znajdą się problemy strategii bezpieczeństwa europejskiego, cyberbezpieczeństwa, technologii i zbrojeń, zapewnienia dostaw energii, roli NATO oraz wojny hybrydowej. Udział w debatach, blokach programowych, prezentacjach raportów zapowiedziało ponad 3000 gości z Europy, Azji Centralnej, USA wśród nich najważniejsi politycy, przedstawiciele resortów obrony i spraw wewnętrznych państw europejskich;  decydenci i eksperci NATO,  ekonomiści ,analitycy oraz członkowie zarządów największych firm zbrojeniowych. Podobnie jak w latach poprzednich, podczas tegorocznej edycji zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego w kategoriach m.in. Człowiek Roku 2014 i Firma Roku 2014. Forum ekonomiczne potrwa do 10 września.

Nad bezpieczeństwem gości czuwać będą wzmożone służby policji z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Tarnowie, Komendy Powiatowej w Gorlicach i Limanowej oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Policjanci oddelegowani są do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do uzdrowiska oraz dbaniem o spokój i porządek publiczny.

W konferencji m. in. udział biorą m . in.:

 • Andrzej Duda - Prezydent RP
 • Grabar Kitarovic Kolinda - Prezydent Chorwacji
 • Iwanov George - Prezydent Macedonii
 • Kwaśniewski Aleksander - były Prezydent RP                          
 • Wałęsa Lech - były Prezydent RP
 • Piechociński Janusz - Wicepremier RP

oraz inne osoby w randze ministrów, wiceministrów i niższej.

KWP w Krakowie / ic

 • patrol policyjny
 • Policjanci w radiowozie
 • Radiowóz policyjny
 • Radiowóz policyjny
 • Radiowóz policyjny
 • patrol policyjny
Powrót na górę strony
Polska Policja