Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieszczęśliwy finał koleżeńskiego spotkania

Data publikacji 09.09.2015

Z raną postrzałową głowy trafił do szpitala 31-letni mieszkaniec Bab, którego z broni palnej postrzelił kolega. Postępowanie w tej sprawie, pod kątem spowodowania poważnych obrażeń ciała, prowadzą pod nadzorem prokuratury, piotrkowscy śledczy.

Do zdarzenia doszło 7 września 2015 roku około godziny 18.00, w  jednym z domów w Babach, w gminie Moszczenica. Z ustaleń policjantów wynika, że 31-latek wspólnie ze swoim 18-letnim znajomym spożywali alkohol. Podczas spotkania właściciel mieszkania pokazywał swojemu młodszemu koledze broń, którą najprawdopodobniej znalazł podczas prac remontowych. W pewnym momencie 18-latek nacisnął na spust pistoletu, nie zdając sobie sprawy, że magazynek jest naładowany. Nieszczęśliwie, pocisk ranił 31-latka, który znalazł się na linii niekontrolowanego strzału. Mężczyzna z raną głowy, nieprzytomny upadł na ziemię. Zdezorientowany sprawca zaczął wzywać na pomoc domowników i powiadomił pogotowie ratunkowe. Gdy do pokoju pokrzywdzonego weszła matka postrzelonego mężczyzny, szybko ukryła nielegalnie posiadaną broń na strychu domu.

Pierwsza wersja przekazanych okoliczności zdarzenia wskazywała na nieznanego sprawcę, który rzekomo miał postrzelić 32-latka stojąc na zewnątrz budynku. Policjanci nie dali jednak wiary tym informacjom. Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwie jednostki broni. W toku przeprowadzonych czynności ustalili także, że strzał padł z rąk 18-latka, z zabezpieczonego przez funkcjonariuszy pistoletu.

9 września 2015 roku 18-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. 66-letnia matka poszkodowanego odpowie za składanie fałszywych zeznań i zatajanie dowodów za co grozi kara do 5 lat więzienia. Zabezpieczone jednostki broni zostaną poddane specjalistycznym badaniom.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Zabezpieczona broń
  • Zatrzymana kobieta i policjant, w tle policyjny radiowóz
Powrót na górę strony