Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Piotruś Pan" i "Matiz" zatrzymani

Data publikacji 06.12.2007

Policjanci ze stołecznej "samochodówki", wspierani przez kolegów z wydziałów kryminalnego i realizacji, zatrzymali dzisiaj rano w Otwocku dwóch poszukiwanych mężczyzn. W akcji uczestniczyli również kryminalni z Mokotowa i Otwocka. 47-letni Piotr K. ps. "Piotruś Pan" został zaskoczony, gdy jeszcze spał. Mężczyzna był poszukiwany m.in. listem gończym i dwoma nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. 33-letni Dariusz M. ps. "Matiz" próbował schować się przed policjantami, w specjalnej wnęce ukrytej za łazienkowym lustrem.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową, od pewnego czasu zajmowali się rozpracowaniem tak zwanej grupy „sulejowsko-falenickiej”. Według dotychczasowych ustaleń przestępcy zajmowali się kradzieżami samochodów i handlem narkotykami. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy już sześć osób. Dzisiaj na celowniku policjantów znaleźli się dwaj kolejni przestępcy. Jak ustalili funkcjonariusze, obydwaj ukrywali się w domach na terenie Otwocka. Ponieważ istniało duże prawdopodobieństwo, że jeden z mężczyzn może posiadać broń palną, policjantów z „samochodówki” i kryminalnych wspierali koledzy z wydziału realizacyjnego. Dziś rano, tuż po godzinie 6:00, policyjne zespoły podjechały pod wytypowane posesje. Budynki mieszkalne zostały otoczone. Kilkanaście sekund później podjęto decyzję o wejściu do środka.

Podczas dynamicznej akcji, w pierwszym z domów, policjanci zatrzymali Piotra K. ps. „Piotruś Pan”. Mężczyzna ścigany był od dwóch lat między innymi listem gończym i nakazami doprowadzenia do zakładów karnych. 47-latka policyjna akcja zaskoczyła, gdy jeszcze spał. Przestępcę zbudził huk granatów ogłuszających użytych przez „realizację” i dźwięk rozbijanej, w drzwiach balkonowych szyby. Po chwili na rękach Piotra K. zatrzasnęły się kajdanki.

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli dużą ilość kart kredytowych, gotówkę i dokumenty, których pochodzenie i autentyczność będą teraz dokładnie sprawdzane. „Piotruś Pan”, ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości, wykorzystywał paszport innej osoby, do którego wkleił swoje zdjęcie. Mężczyzna był już wcześniej karany. 47-latek ma swoim „koncie” między innymi fałszowanie pieniędzy, oszustwa i przestępstwa narkotykowe. Został przewieziony do komendy stołecznej. Dziś zostanie przesłuchany. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn, Dariusz M. ps. „Matiz” usiłował ukryć się przed funkcjonariuszami. Mężczyzna miał w tym celu przygotowany specjalny schowek, do którego wejście zasłaniało wiszące na ścianie w łazience lustro. 33-latek przecenił jednak swoją pomysłowość. Kryminalni znający wiele sposobów wykorzystywanych przez przestępców, w trakcie przeszukania domu, szybko odkryli jego kryjówkę. Dariusz M. został przewieziony do komendy w Otwocku.

Film "Piotruś Pan" i "Matiz" zatrzymani


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik "Piotruś Pan" i "Matiz" zatrzymani (format flv - rozmiar 1.8 MB)

Powrót na górę strony