Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o oszustwa metodą ”na wnuczka’’. Odzyskano ponad 26 tys. zł

Data publikacji 10.09.2015

Sąd Rejonowy w Oleśnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla mężczyzny zatrzymanego przez policjantów z Oleśnicy, a podejrzanego o oszustwa. Sprawca działał metodą „na wnuczka”, oszukując osoby starsze. Funkcjonariusze ustalili, że łupem sprawcy padło około pół miliona złotych. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy i Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w wyniku podjętych wspólnych działań, zatrzymali podejrzanego o oszustwa na szkodę osób starszych. Jest to mężczyzna w wieku 30 lat, mieszkaniec województwa wielkopolskiego.

Z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą wynika, że ma on ma na swoim koncie co najmniej kilkanaście tego typu oszustw, dokonanych na szkodę mieszkańców województw centralnej i zachodniej części kraju. Sprawca 7 września br. w Oleśnicy próbował kilkukrotnie oszukać osoby starsze. Tylko w jednym przypadku mu się to udało. Podszywając się pod znajomego członka rodziny, wyłudził pod pretekstem udziału w zdarzeniu drogowym pieniądze w kwocie ponad 26 tysięcy złotych od 75-letniej kobiety. Policjanci z Oleśnicy odzyskali w całości pieniądze i przekazali oszukanej kobiecie.

Mężczyzna po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy usłyszał zarzuty w tej sprawie. Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych sąd zastosował już wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za czyn, o który jest podejrzany w świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / mb)

Powrót na górę strony