Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekając przed policjantami połknął łup

Data publikacji 06.12.2007

Grupę przestępczą, której członkowie napadali na starsze kobiety rozbili śląscy policjanci. Od lipca do września w Katowicach, Tychach i Czeladzi podejrzani okradli 30 kobiet. Przestępcy zostali zatrzymani kilkadziesiąt minut po ostatnim napadzie. Jeden z podejrzanych przed zatrzymaniem połknął wszystkie łańcuszki.

Policjanci z Katowic rozbili grupę przestępczą,. Zatrzymani to trzej mieszkańcy Katowic w wieku od 16 do 19 lat. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że przestępcy działali w podobny sposób. Na ulicy podbiegali do ofiary i z szyi zrywali jej łańcuszek. Skradzioną biżuterię od razu sprzedawali paserom. 19-latek, który znany jest katowickim policjantom, został tymczasowo aresztowany. Nieletni sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Policjanci zatrzymali również jednego z paserów – 27-letniego mieszkańca Katowic, który kupił od podejrzanych trzy skradzione łańcuszki.

Kolejni sprawcy okradający kobiety zostali zatrzymani przez policjantów z Komisariatu I w Katowicach. Dwaj 16-latkowie w sierpniu i wrześniu w okolicach ulic Drzymały, Powstańców i Jordana napadli na trzy kobiety i ukradli im złote łańcuszki o wartości prawie 1500 złotych. Ponadto nieletnim zarzuca się trzykrotne zniszczenie elewacji budynku przy ulicy Żwirki i Wigury oraz handel narkotykami. Policjanci ustalili, że młodzi sprawcy sprzedali swoim rówieśnikom 100 działek amfetaminy.

Policjanci z Komisariatu VI w Katowicach również zatrzymali sprawców okradających kobiety. To dwaj mieszkańcy Katowic - obaj mają po 23 lata. Na ulicy Ordona i Sokolskiej ukradli 4 łańcuszki o wartości 1300 złotych. Przestępcy zostali zatrzymani kilkadziesiąt minut po ostatnim napadzie, w tramwaju jadącym w kierunku Chorzowa. Podczas przeszukania nie znaleziono przy nich skradzionej biżuterii. Dopiero rentgenowskie prześwietlenie przeprowadzone w szpitalu potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Jeden z podejrzanych przed zatrzymaniem połknął wszystkie łańcuszki. Obaj sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Powrót na górę strony